Krkonoše 10. a 11.10. 2003


Kompletní fotogalerii najdete v sekci fotogalerie/Krkonoše03 (do nového okna).


Nápad uspořádat tento výlet vznikl u Ljubky. Já, protože mě padla jiná akce, jsem byl určen jako trasomaker. Svého úkolu jsem se zhostil opravdu svědomitě. Mapy, profesionální předpovědi počasí a informace horské služby byly samozřejmostí. Sraz všech výletochtivých (Michal, Tereza, Jožka, Michal a František, Sylvie, Martina, David, já, Karina, Tereza) byl, k mé nelibosti, v hospodě:( u nás v Desné.
Problémy začaly záhy... Hned po tom, co mi bylo sděleno, jaké délky má trasa být začly boje, smlouvání a lišácké zatajování pravdivé délky a doby cesty:) Z původních cca 27 km přes 25 km to skončilo na 20-ti km a to jsem byl ještě rád... No neva, aspoň bude sranda:)
Nakonec jsme se dohodli na trase a já jsem odešel kolem 23 hodiny dom.
Odjezd z Desné byl naplánován na 9:45. Až jsem se sám divil, že tak brzo:) Ráno vstávám, zapínám telefon a SMS: "Odjezd přesunut na 10:11". Dalo se čekat...
Ale hurrá, u busu jsme se sešli všichni a dokonce i někteří přibyli:) Takže v autobuse jsme vypadali jako zájezd němců na výletě:) (akorát jsme nedělali takový bordel nebo aspoň myslím :o). František obětavě zaplatil za všechny... ...chybka se ale, při splácení dluhů, vloudila:)
Do Harrachova jsme dorazili a vystoupili bez problémů:)
První Base Camp byly Mumlavské vodopády. K mé nelibosti si kluci všimli hospody "U vodopádů" a bylo jasno... Uz z přístupu některých k jídlu(!většina měla cibulačku!) bylo jasné, jak to asi po mém odchodu z hospody dále vypadalo...
Kluci (až na Jirku) zůstali v hospůdce s tím, že nás doženou. My jsme se vydali na cestu. Směr Krakonošova snídaně. Zde se naše skupina rozdělila na dříče (to jsou ti, kteří šli ve dvou. Se svojí opičkou ze včerejška) a na ulejváky (Ti si šli bez opičáka). Dříči se vydali směrem Kládová cesta - Ručičky - Dvoračky a tam na nás počkají. My (Jožka, Sylvie, Jirka a já) jsme si vyšlápli na Voseckou, dále k Tvarožníku a po hřebeni na rozcestí před Violíkem. Po hřebeni se šlo krásně! Foukal vítr a bylo 10 - 35cm sněhu:) Prostě nádhera! V poklidu jsme došli k prameni Labe a pokračovali směrem Růženčina zahrádka. Odtud je to jen kousek z kopečka na Dvoračky.
Zde na nás již čekal zbytek výpravy. Zaplatili a vydali jsme se na zpáteční cestu přes Ručičky do Harrachova. Ještě jedna fotka naší celé skupiny a dorazili jsme do Harrachova.
Opět dělení družstva na hospodu a nehospodu a odjezd nehospody busem směr Desná. Z aktivity v autobuse (skoro ticho:)) bylo znát, že výlet splnil očekávání - utahat dětičky, aby večer pěkně spinkali...:))) Jak to dopadlo nevím, jel jsem ještě o zastávku dále...


(Milan)


Zpět